השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם - לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!

בחירום באם הנך לפני חקירה\עצור או כל מקרה חירום דחוף והינך זקוק לסיוע מיידי השאר הודעה בווטסאפ משרדינו ותקבל מענה 7\24

רוצים שיחת ייעוץ חינם ולקבל סיוע משפטי או ייצוג בבית משפט מהיר ומקצועי - השאירו פרטים עורך הדין מתן לקר יחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  מהי עתירה מנהלית וכיצד ניתן להגיש אותה?

  עתירה מנהלית היא בעצם תובענה המוגשת לבית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, שזוהי למעשה ערכאה שיפוטית ייחודית המוסמכת לדון בעתירות שכאלו, כאשר במסגרת העתירה, העותר מבקש לשנות או לבטל החלטה שהתקבלה על ידי רשות מנהלית / שלטונית מסוימת. 

  מיהן הרשויות המנהליות?

  רשות מנהלית יכולה להיות מועצה מקומית או אזורית, עירייה, חברות ממשלתיות, רשויות שלטוניות, גופים או וועדות ומדובר ברשימה סגורה של גופים ציבוריים המנויים בחוק.

  מהי העתירה המנהלית?

  העתירה המנהלית היא למעשה דרכו של האזרח לתקוף החלטות שלטוניות, כאשר הוא סבור שנפל פגם בהחלטה המצדיק את שינויה או ביטולה. רשויות שלטוניות כפופות להוראות החוק ולמסגרת רחבה של כללים ונורמות שעל פיהן הן מחויבות לפעול. במסגרת מרחב הפעילות שהחוק מקנה לרשויות המנהליות, הן מקבלות מדי יום החלטות שונות המצויות בתוך מרחב שיקול הדעת המוקנה להן. לדוגמא,  אדם המבקש להוציא רישיון נשק, יגיש בקשה למחלקת רישוי כלי ירייה במשרד לביטחון לאומי.

  הבקשה שלו תיבחן על פי קריטריונים מסוימים וככל ותתקבל החלטה שאין להעניק לו רישיון כלי ירייה מסיבות כאלו ואחרות, הרי שמדובר בהחלטה מנהלית הנתונה לתקיפה בבית משפט לעניינים מנהליים. דוגמא נוספת, היא גביית מיסי ארנונה שלא כדין על ידי רשות עירונית. החלטות אלו כפופות לכללים מסוימים שהותוו במהלך השנים בפסיקת בתי המשפט וככל וההחלטה הזו אינה עומדת באותם קריטריונים, הדרך לתקוף אותה היא באמצעות עתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים.

  מתי נכון להגיש עתירה מנהלית?

  ראשית מומלץ להתייעץ עם עורך דין העוסק בעתירות מנהליות, שכן מדובר בנושא סבוך ולא מומלץ להגיש את העתירה לבד וללא ייצוג מקצועי של עורך דין. אם אתם חשים שרשות שלטונית או ציבורית קיבלה החלטה שפוגעת בכם או בזכויות שלכם, מומלץ לקבל חוות דעת מקצועית בטרם הגשת עתירה מנהלית בכדי לבחון אם בכלל ניתן להגישה על פי החוק. 

  בית משפט שמוגשת לו עתירה מנהלית, יבחן את ההחלטה של הרשות השלטונית לאור עקרונות שונים, כדוגמת עקרון חוקיות המנהל, במסגרתו בית המשפט שואל עצמו האם הרשות הייתה מוסמכת בכלל לקבל את ההחלטה ולאחר מכן ייבחנו שאלות של סבירות ההחלטה, הלגיטימיות שלה, האם נפלו פגמים בדרך שבה ההחלטה התקבלה, האם נפלו פגמים בשיקול דעת הרשות השלטונית, האם ההחלטה התקבלה תוך זמן סביר, האם ההחלטה התקבלה בניגוד עניינים, האם ההחלטה מפלה באופן אסור וכיוב׳.

  כיצד להגיש את העתירה המנהלית?

  העתירה תוגש לבית המשפט לעניינים מנהלים שבאזור שיפוטו ניתנה ההחלטה המנהלית (להוציא מקרקעין) ואם אין כזו לבית המשפט המחוזי בירושלים. העתירה תוגש בצירוף תצהיר חתום ומאומת לאימות העובדות הנטענות בעתירה ועל פי רוב יחד עם כתב העתירה תוגש בקשה לצו מניעה זמני במטרה להקפיא את המצב הקיים ועד למתן החלטה סופית בעתירה. בכל מקרה אנו ממליצים שלא להגיש את העתירה לבד אלא באמצעות ייצוג מקצועי של עורך דין העוסק בתחום.

  מתי יש להגיש את העתירה?

  מבחינת לוח הזמנים, מומלץ להגיש את העתירה מהר ככל הניתן ולא להשתהות ולהתעכב. בכל מקרה, לא ניתן להגיש עתירה מנהלית אם חלפו למעלה מ 45 ימים מן הרגע שבו דבר ההחלטה הובא לידיעת העותר, כאשר בתי משפט עלולים לדחות עתירה מנהלית על הסף אם יוחלט כי העתירה הוגשה בשיהוי ואפילו אם הוגשה בתוך מסגרת של 45 הימים. 

  לפרטים נוספים וייעוץ אישי אתם מוזמנים לפנות למשרדנו עו"ד מתן לקר ושות ונשמח לעמוד לרשותכם

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם

  לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!
   עו"ד פלילי

   כל מיוצג מעוניין שעורך הדין שמטפל בו יהיה מוכר ובעל מוניטין, אולם חשוב לשים לב ולתת את הדעת לשתי נקודות: עורך דין מפורסם מאוד יגבה מכם תשלום גבוה במיוחד. פעמים רבות כאשר אתם שוכרים את שירותיו של משרד עורכי דין שמנוהל ע"י עורך דין מוכר וידוע, מי שיטפל בפועל בעניינכם ובתיק שלכם יהיה עורך דין זוטר. המסקנה וההמלצה המקצועית הינה לבדוק את הניסיון והמוניטין שיש לעו"ד הפלילי שאתם עומדים לבחור בו ולשכור את שירותיו במערכת המשפטית ולא להסתמך על המלצות או על מהדורות החדשות. עורך דין שבנה לעצמו שם וצבר מוניטין בקרב גורמים במערכת המשפט וקולגות הוא כזה שיש אינדיקציה אמיתית בכל הנוגע ליכולותיו ולכישוריו המשפטיים.

   עורכי דין פליליים מובילים

   ישנם מקרים ומצבים בהם אדם שוקל לייצג עצמו במטרה לחסוך עלות של עורך דין או לפנות לגופים לא משפטיים שונים שמבטיחים טיפול בסוגיה בעלות נמוכה, חשוב להבהיר כי החלטה שכזו עלולה לעלות לכם בסופו של דבר ביוקר ובהחלט רצוי לפנות לקבלת סיוע וליווי משפטי מידי עורכי דין פליליים מובילים.  במידה ואינכם בעלי ניסיון וידע בתחום הפלילי, עלול להיגרם לכם נזק בכל ניסיון לייצוג עצמי או במידה ואתם שוכרים את שירותיו של עו"ד לא מורשה או בלתי מנוסה. המסקנה וההמלצה החד משמעית היא כי כאשר אתם זקוקים לייצוג וסיוע משפטי, פנו אך ורק לעורך דין מוסמך, מוכר ומוביל.

   בחירה נכונה של עורכי דין פליליים מובילים – מומחיות וניסיון

   תחום עריכת דין כולל כמה התמחויות שונות וחשוב לבחור בעורך דין בעל בקיאות, ניסיון ומומחיות בתחום המשפטי בו המקרה והתיק שלכם עוסק. עורכי דין שמתפרשים על פני מספר רב של תחומים, לעתים חסרים את הידע המעמיק והמומחיות בכל תחום באופן ספציפי ויש חשש כי לא יוכלו לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר. כאשר מדובר במשרד עורכי דין פליליים מובילים, תוכלו למצוא צוות רחב של עורכי דין מנוסים שמתמחים כל אחד בתחומו ולכן אין כל בעיה שהמשרד יעסוק בכמה ענפי משפט. במידה ומדובר במשרד קטן, מומלץ לבחור במשרד שמתמקד ומתמחה בתחום הספציפי שהמקרה שלכם עוסק בו. בין אם בחרתם בעו"ד פלילי פרטי, במשרד עורכי דין  קטן או במשרד רב שותפים, חשוב שלא לוותר על הדרישה שעורך הדין שייטפל בכם יהיה בעל ניסיון ומומחיות מעשיים בתחום המשפטי הספציפי והרלוונטי המתאים לנסיבות המקרה שלכם.

   משרד עורכי דין פלילי מוביל ומנוסה

   משרד עו"ד מתן לקר מספק מעטפת שירותים משפטיים מקיפה ומקצועית בתחום המשפט הפלילי, המנהלי, דיני משפחה, ירושות וצוואות ועוד. אנו מעניקים ליווי, ייעוץ וסיוע משפטיים באחריות, יחס אישי ומסירות ותוך חתירה ללא לאות להשגת התוצאה המשפטית הרצויה ולסיום ההליך הפלילי וסגירת התיק בזיכוי מלא. משרדינו מייצג לקוחות בתיקים מורכבים ומיוחדים בלל התחומים האפשריים בעולם המשפט המנהלי ובמידה ונפגעתם מרשויות, גופים ציבוריים או משרד ממשלתי מבחינת קבלת ומימוש זכויות המגיעות לכם על פי חוק, צרו עמנו קשר וקבלו ייעוץ מקצועי חינם. תוכלו לפנות אלינו גם בווטסאפ לשירות מהיר ונוח.

   משרד עורכי דין פלילי

   עבירות פליליות הן העבירות הכי נפוצות בישראל. כאשר מדובר בעתיד שלכם ובשמכם הטוב, מכאן שבכל מקרה בו אתם זקוקים לסיוע וייעוץ משפטי, חשוב לשכור את שירותיו של משרד עורכי דין פלילי מוכר ובעל מוניטין. עורך דין פלילי יוכל להשיג ללקוחותיו את התנאים והסיכויים הטובים ביותר לסיים את התיק עם כמה שפחות נזק. מה שחשוב הוא האיכות של הייצוג, הייעוץ והסיוע המשפטי שתזכו לקבל ולכן עליכם לבחור עורך דין פלילי מנוסה שטיפל במגוון תיקים וידע כיצד להשיג את התוצאה המיטבית עבורכם. התעריף שעורכי הדין גובים משתנה ונקבע בהתאם לפרמטרים שונים בהם: אופי העבירה, היקף העבודה, הסיכוי להשגת זיכוי ועוד. מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך הדין כבר מתחילת האירוע, זאת על מנת שתקבלו ייעוץ מה מותר ומה אסור לכם לומר במהלך החקירה, כדי שלא תיפגעו בהמשך. משרד עו"ד מתן לקר, הוא משרד מוביל בתחום הפלילי וזמין לרשותכם.

   עורך דין פלילי תותח

   ניהול תיק והליך פלילי מחייב מתן תשומת לב לפרטים שונים רבים וכן נחישות ואורך רוח, ידע וניסיון משפטי מעמיקים ובמידה ולא מתעוררות בעיות טכניות ואחרות, במהלך הדיונים, חשוב לשמור על רצף בטיפול ובייצוג שלכם. החלפה של עורך דין במהלך התנהלות ההליך וניהול התיק עלולה לפגוע באיכות הייצוג המוענק לכם וזאת בשל מידע חיוני וחשוב שלא הועבר או חוסר התמצאות מצד עורך הדין החדש. במידה ופניתם למשרד עורכי דין פלילי, חשוב שתבדקו ותדעו מראש מי אמור לטפל בכם ובנוסף חשוב כי יובטח לכם שאותו עורך הדין ילווה וייצג  אתכם לאורך כל הדרך. בנוסף, חשוב שלא לוותר על פגישה מקדימה עם עורך הדין שאמור לטפל בכם במטרה שתוכלו להתרשם ממנו באופן אישי בטרם תחתמו על חוזה והסכם עם משרדו.

   פרמטרים לבחירה נכונה של משרד עורכי דין פלילי

   דיון משפטי אורך זמן רב ובמהלכו תידרשו להגיע למשרד של עורך דינכם פעמים רבות. לכן, כדאי לבחור משרד עורכי דין פלילי שממוקם בקרבה למקום מגוריכם או מקום העבודה שלכם, וזאת על מנת שתוכלו להגיע למשרד עורכי הדין בקלות ובמהירות בכל פעם ובכל זמן שתידרשו לכך. בנוסף לכך, חשוב לוודא ולבדוק מהי מידת הזמינות של עורך הדין והאם הוא ערוך לספק מענה לכל הצרכים שלכם בכל זמן. עורך דין טוב יהיה זמין לכם בכל רגע שתזדקקו לשירותיו, גם במקרה חירום.

   עורך דין פלילי ייעוץ חינם

   עורך דין פלילי ייעוץ פלילי, הינו עורך דין שעבר התמחות והסמכה בתחום המשפט הפלילי ומספק ייעוץ מקצועי חינם. משפט הפלילי כולל עיסוק בעבירות מכמה סוגים, למשל: עבירות הלבנת הון, הונאה, מס, סחיטה ואיומים, שוחד, עבירות צווארון לבן ועוד. עבירות נוספות במשפט הפלילי הינן עבירות כגון מעשים מגונים, הטרדות מיניות, עבירות אלימות במשפחה, פריצה ושוד, תקיפה, ועוד. תחום נוסף הינו עבירות דוגמת עבירות סמים, עבריינות נוער, דין צבאי פלילי, עבירות ביטחוניות, קובלנות פליליות ועוד. קבלת ליווי וסיוע משפטי מקצועי מידי עורך דין מנוסה ומומחה בתחום הפלילי, הינה בעלת משמעות רבה והשלכות בכל הנוגע לסיכוי שלכם להגיע לתוצאה המשפטית הרצויה שהיא זיכוי מלא. עורך דין מומחה ומנוסה ינהל את התיק וההליך הפלילי בצורה מקצועית וזאת על בסיס ידע, ניסיון ושימוש בכלים משפטיים אפקטיביים. משרד עו"ד מתן לקר ושות' ישמח לייעץ לכם בכל נושא בתחום זה.

   החשיבות בקבלת שירותי עורך דין פלילי ייעוץ חינם

   הדרכים לשלם לעו"ד פלילי הינן שכר טרחה שנקבע מראש או אחוז מסכום הזכייה בסיום המשפט וזאת במקרים שבהם הלקוח יקבל פיצוי לאחר מתן פסק דין בבית המשפט או במידה ונחתם הסכם בין הצדדים. ישנם מקרים בהם בית המשפט יחייב את אחד מהצדדים לשלם הוצאות משפט שכוללות את התשלום לעורך הדין של הצד השני. ישנם עורכי דין המספקים גם שירותים בחינם – Pro Bono וזאת כתרומה או לטובת מטרה בה הם מאמינים למשל: איכות הסביבה, זכויות נשים, הגנה על אוכלוסיות מוחלשות ועוד.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support